מאמרים

להוולד עם כישורים מסחריים - המשך המאמר

כהרף עין האג'נדה שלו יודעת להתייחס לנתונים והוא אינו זקוק ליועץ מס או מנהלי חשבונות שיסייעו לו להבין את המשתנים במשוואה. משהו בתוכו יודע למקם את הדברים בסדר הגיוני מבחינה חשבונאית ומסחרית ופשוט לדחות את הרעיון בכלליות או לקבל אותו והכל בהרף עין. זה הולך מאד פשוט, אתהמציג לשני אנשים בסיס נתונים זהה, למשל כדאיות להשקיע בעסק מסוים או כדאיות לבצע רכישה מסוימת. זה שלא ניחן ביכולות עסקיות משובחות, יפנה אל מנהל או מנהלת חשבונות, יפנה לאינטרנט לחברים למשפחה על מנת שעוד ועוד אנשים יתמכו בו וינסו להעביר לו תחושות של בטחון או ערעור לגבי הנתונים אשר הוצגו לפניו באשר לכדאיותה של העסקה.

האחר, זה שנולד עם כישרון מסחרי ותכונות אופי שמתאימות למסחר, לא זקוק לאף אחד. עם השכלה פורמלית או בלי השכלה פורמלית יעבד את הנתונים שהוגשו לו כמו תוכנת מחשב. עבורו הכדאיות של העסקה תתברר בשניות מבלי לנתח את הנתונים. אדם עם חוש מסחרי יודע לתרגם בתוך תוכו נתונים להזדמנות בדקות בודדות. יש בו משהו מובנה שיודע להרגיש אם כל העניין כדאי ומשם הרבה יותר קל לו.

כל אלה לא אומרים שאדם שלא נולד עם חושים מסחריים לא יוכל להצליח בעסקים וכמובן ההפך, זה שנולד עם חושים עסקיים ומסחריים מפותחים, עלול אף הוא להיכשל עסקית וליפול. גם למזל יש את המשמעות שלו.

חזרה לחלק ראשון