מאמרים

מתי מתאים לקחת הלוואה - המשך המאמר

אם הצלחת העסק שלטובתו לקחנו הלוואה תלוי בעבודה קדחתנית שלנו שבלעדיה העסק יקרוס – אל תקחו הלוואה! לפני לקיחת הלוואה צרו מצב שבו כמה שפחות תלוי בכם ובאנשים אחרים.

רשתות ביטחון להלוואות
אומנם, סוף הפסקה הקודמת היה מעט קודר ויש להודות שאכן רוב המצבים שבהם נרצה לקחת הלוואה תלויים לפחות בנו בתור עובדים חרוצים. אז קודם כל – עצה לגבי חישוב מודל כלכלי או צפי הכנסות. לעולם אל תשקללו את העבודה שלכם ביותר ממה שהייתם מצפים מעובד ממוצע ומטה. השלב השני בבדיקת הכדאיות של שאלת לקיחת ההלוואה מאותן כספות בנקים מפחידות היא עד כמה מהר ההשקעה שלכם מאבדת באופן טבעי מערכה.

כספות בנקים בנויות בין היתר על כישלונם של אנשים להחזיר הלוואות מהר וכתוצאה מכך הם מחוייבים לשלם ריביות הולכות וגדלות. אם ההשקעה הכספית שדורשת מכם לקחת הלוואה היא למשל ציוד מתכלה – מזון, פרחים וכיוצא באלו – הרי שמדובר בהשקעה לא בטוחה. נסו שלא להמר עם הלוואה על משהו שלא תוכלו למכור לאחר מכן. השקעת נדלן, לצורך העניין – היא מושלמת להלוואה מאחר וברובם המכריע של המקרים – ערכה לא יורד בחדות ואף עולה בחדות הזמן. הדבר הזה יוצר רשת ביטחון אשר מבטיחה שגם אם חס ושלום ישתבשו תוכניותכם – תוכלו להחזיר את ההלוואה שלקחתם או לפחות את רובה. השורה התחתונה היא שישנה סיבה ללמה מרכזיות משרדי עורכי דין לענייני הלוואות מכילות כל כך הרבה מזכירות – אנשים שמסתבכים עם הלוואות נוטים שלא לסבול מעודף זמן להמתין עם צלילי מרכזיות חדגוניים. שמרו על עצמכם מהלוואות וגם כשאתם צריכים אותן – השתדלו להשקיע במה שלא יאבד מהר מערכו.

חזרה לחלק ראשון