מאמרים

איך עושים מסחר הוגן?

מסחר הוגן הוא מסחר שמרצה את שני הצדדים, הקונה והמוכר. מצב של זה נהנה וזה אינו חסר הוא מצב אידיאלי בין בני אדם אך עדיף לנסות ולהגיע לסיטואציה של שני הצדדים נהנים. בעולם האקולוגיה נוהגים לומר כי יחסי גומלין בין שני גורמים בטבע שנמצאים במצב של + במערכת היחסים בניהם, זו אקולוגיה טובה שגם שומרת על התנאים בשטח וגם משמרת את המגוון הביולוגי. כך בין בני אדם וכך רצוי שיהיה גם במסחר.

כאשר נפתח משרד עורכי דין דיני עבודה, יש המון גורמים שהולכים להיות מעורבים במסחר איתו ויש לנסות שהמסחר יהיה הדדי. משלב ההקמה הפיזי ועד שיתחיל המשרד לפעול בתחום דיני העבודה והייצוג, יציידו אותו בדברים רבים. ריהוט משרדי, כסא מנהלים, ארונות אחסון ופתרונות אחסון אחרים, ציוד משרדי, שטיחים תמונות וחומרי ניקוי. בכל מקום ומקום יהיה צומת ומשימה שבה יתנהל משא ומתן ותהליכים מסחריים. אם בכל חנות וחנות ומול כל סוחר יעשו דברים בחוסר הגינות ובחוסר תום לב, אין הרבה סיכוי שהדברים יתנהלו בצורה מכובדת.

הרי ברור שכל סוחר רוצה להרוויח ובוודאי כל בוחר ירצה למקסם את המכירה ואת הרווחיות מהמוצרים הנמכרים. המוכר רוצה למכור הכי הרבה והכי יקר שאפשר, עורכי הדין ישאפו לקנות את המינימום הדרוש במחיר הנמוך ביותר, אז איך ניתן לבצע מסחר הוגן?

המשך מאמר